2009

DZIAŁANIA podjęte  w 2009 roku

 •   24.02.2009 r. – Pierwsza wspólna impreza ostatkowa

Impreza mimo zimowej aury odbyła się pod chmurką tj. na Plantacji Wikliny jaka znajduje się w naszym Konarzewie. Mimo tego, wszyscy bawili się świetnie, a gorące potrawy przygotowane przez nas smakowały wszystkim uczestnikom… piratom, damom…. :-)

 •   22.03.2009 r. – Zajęcia z dekoratorem ogrodów.

Wysłuchałyśmy prelekcji i zapoznałyśmy się z różnorodnością roślin odpowiednich dla naszej klasy i rodzaju gleby. Zajęcia przyniosły oczekiwane efekty – przyczyniły się do poprawy estetyki naszych przydomowych ogródków – wiedza została wykorzystana w praktyce oczywiście w różnym stopniu, ale od czegoś trzeba zacząć.

 •  04.04.2009 r. – Warsztaty twórczości artystycznej – zdobienie palm wielkanocnych

Uczestnicy warsztatów, w tym także mieszkańcy okolicznych miejscowości, zapoznali się z rękodziełem regionalnej twórczości ludowej ,które poprowadziły zaproszone twórczynie. Każdy mógł spróbować sił w robieniu kwiatów z bibuły, które stanowiły elementy palmy wielkanocnej.

 •   26.04.2009 r. – Warsztaty twórczości ludowej

Program w ramach Integracji Społecznej.

W warsztatach z haftu krzyżykowego i wyszywania cekinami uczestniczyli zarówno dorośli, jak i dzieci. Pani instruktor zaprezentowała własne formy haftu, pokazała jak należy korzystać z gotowych wzorów rysunkowych. Wszyscy byli zafascynowani tym, co można stworzyć mając do dyspozycji włóczkę, igłę i materiał…

 •  W kwietniu 2009 r. został ogłoszony konkurs na Najładniejszy przydomowy ogródek !
 •  24.05.2009 r. – Dzień Dziecka

Program w ramach Integracji społecznej.

 Wszystkie członkinie Stowarzyszenia zaangażowały się w przygotowanie imprezy – w organizację włączyli się także panowie. Uczestniczyło w niej ok. 50-rga dzieci. Pierwszy raz w Konarzewie taka grupa dzieci wspólnie „bawiły” się wikliną, haftowały, rysowały, wycinały. Imprezę uatrakcyjniły zabawy z rodzicami, pokaz psów zaprzęgowych, wspólne ognisko.

 •  14.06.2009 r. – Pokaz kosmetyczny

Program w ramach Integracji społecznej.

Panie biorące udział w spotkaniu mogły poznać tajniki właściwej pielęgnacji cery, zapoznały się z zasadami prawidłowo zrobionego makijażu i na własne oczy zobaczyć jaki ich koleżanka, dzięki kilku sztuczkom odmłodziła się o parę dobrych lat…

 •   05.07.2009 r. – Swojskie klimaty i potrawy na Plenerze z wikliną.

Plener z wikliną nigdy nie miał takiej oprawy, jak w tym roku–  przygotowano smakołyki nawiązujące to smaków tradycyjnej polskiej kuchni.

 •  22.08.2009 – Wycieczka do Poznania

Pierwszy wspólny wyjazd – piękne miasto, ciekawa historia i dobry przewodnik =    niezapomniane wrażenia.

 •   20.09.2009 – Wycieczka do Skierniewic.

Uczestniczyłyśmy w kiermaszach i wystawach, a  piękne kwiaty miały rozbudzić nasze marzenia o przydomowych ogrodach.

 •  30.09.2009 – Impreza plenerowa – rozstrzygnięcie konkursu na przydomowy ogródek.

Spotkanie przy ognisku, z pieczonymi kiełbaskami, z piosenką na ustach… Starania wszystkich pań w Konkursie na Przydomowy ogródek zostały docenione – każda z nas otrzymały cebulki tulipanów, żeby w przyszłym roku było jeszcze bardziej kolorowo…

 •  04.10.2009 – Zajęcia warsztatowe z wyplotu z wikliny

Zajęcie odbyły się na plantacji wikliny, a wyplatały zarówno dzieci, młodzież i dorośli. Temat przewodni – różne formy ogrodowe. Efekt do dnia dzisiejszego cieszy nasze oczy, wykonany smok ulokował się na dobre na placu zabaw.

 •  22.11.2009 r. – Zajęcia z przygotowywania ozdób świątecznych

Programw ramach Integracji społecznej. 

Na oczach rodziców, którzy tworzyli ozdoby z wikliny, dzieci przygotowywały z zapałem karty świąteczne.  Zapadła także decyzja, że dorośli, pomogą swoim dzieciom w uporządkowaniu placu przekazanego naszej organizacji przez Wójta i Radę Gminy, mogącego służyć jako miejsce zabawy, spotkań i wspólnych działań.

 •   20.12.2009 – Spotkanie opłatkowe.

Zorganizowanie tego spotkania wymagało od nas wszystkich wielu godzin wspólnej pracy, tym bardziej że wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik. Gościliśmy bowiem przedstawicieli władz samorządowych i instytucji wspierających nasze Stowarzyszenie w działaniach. Były podziękowania, życzenia i prezenty oraz niezapomniana atmosfera…

Komentowanie jest wyłączone.