2016

DZIAŁANIA podjęte w 2016 roku

 • 06.01.2016r. –  Złożenie oferty – KONKURS FIO 2016

Złożyliśmy elektroniczną wersję oferty w otwartym konkursie ofert na najlepsze projekty dofinansowane w 2016r. ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – KONKURS FIO 2016.

 • 10.01.2016r. – Zgłoszenie przepisów potraw i reprezentacji Stowarzyszenia na „Dzień Łasucha XVI Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej”

Na zaproszenie Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Łęczyckiej nasze trzy panie wezmą udział w imprezie pod nazwą „Dzień Łasucha XVI Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej” i przygotują potrawy. Temat tegorocznej imprezy „Ptactwo na naszym stole”.

 • 4.02.2016r. – Dzień Łasucha XVI Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej

Już po raz czwarty nasze Panie wzięły udział w imprezie pt. „Dzień Łasucha XVI Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej” organizowanej przez Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej. Tematem tegorocznej imprezy było „Ptactwo na naszym stole”, a organizatorzy zalecali przygotowanie potraw z ptactwa dzikiego. Nasze Stowarzyszenie reprezentowały: Wiesława Sakiewa, Wiesława Marczyk i Anna Jędrzejewska Grabara. Przygotowane potrawy to „Bażant Faszerowany Pieczony z limonkami”, „Dzika Kaczka Pieczona” oraz ciasto „Czekoladowa Bajka”.

 • 13.02.2016r. – Zebranie Zarządu

Na zebraniu Zarządu została podjęta uchwała o udzieleniu osobowości prawnej grupie nieformalnej „Chłopaki na start”, która złoży wniosek w III EDYCJI FIO Grant na lepszy start. Oby panowie mieli dużo szczęścia w ocenie.

 • 29.02.2016r. – Złożenie oferty

Złożona została oferta zadania publicznego do Urzędu Gminy Piątek w Piątku pt. „Z kulturą za pan brat c.d. Konarzew 2016”.

Odbyło się również Walne Zebranie Członków, które miało charakter sprawozdawczy.

 • 08.03.2016r. – Dzień Kobiet z wyjazdem do kina

Z okazji Dnia Kobiet zorganizowany został wyjazd do kina w Kutnie w Kutnowskim Domu Kultury na film pt. „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. To mądra, ciepła komedia o współczesnych mężczyznach z muzyką Sylwii Grzeszczak.

 • 09.03.2016r. – Założenie licznika na Naszym Placu

Dzięki zaangażowaniu Rady Nadzorczej i Zarządu Energii SA w Gdańsku oraz Gminy Piątek reprezentowanej przez Pana Wójta Krzysztofa Lisieckiego mamy podłączenie do energii elektrycznej.

 • 12.03.2016r. – Warsztaty robienia kwiatów z bibuły

Zorganizowane zostały warsztaty robienia kwiatów z bibuły, z których zrobimy palmę wielkanocną. Warsztaty poprowadziła Pani Aleksandra Kaczmarek.

 • 14.03.2016r. – Podpisanie umowy z Gminą Piątek na realizacje zadania publicznego pt. „Z kulturą za Pan brat c.d. Konarzew 2016 r.”, którego realizacja rozpocznie się 01.06.2016r.
 • 15.04.2016r. – Wiosenne porządki na Naszym Placu
 • 01.05.-26.06.2016r. – w tych dniach systematycznie odbywają się próby dziecięcej grupy teatralnej.

Zajęcia prowadzą dwie wolontariuszki, panie: Anna Grabara Jędrzejewska i Ewelina Kotarska Sakiewa. Przygotowują przedstawienie pt. „W harmonii z przyrodą” na imprezę plenerową „Powitanie Lata”.

 • 06.05.2016r. – Podpisanie umowy grupy nieformalnej „Chłopaki na start”  w konkursie GRANT NA LEPSZY START

Grupa nieformalna „Chłopaki na start”, której nasze stowarzyszenie udzieliło osobowości prawnej, podpisało umowę z POLCENTRUM w Strykowie. Będą realizować projekt pt. „Coś dla Konarzewa”

 • 21-22.05.2016r. – Budowa altany

W tych dniach grupa nieformalna „Chłopaki na start”, której nasze stowarzyszenie udzieliło osobowości prawnej, przygotowywała miejsce pod altanę. Następnie specjalistyczna firma postawiła altanę, natomiast do wolontariuszy należało założenie gontu.

 • 23.05.2016r. – XXII Powiatowa Majówka Zdrowia w Łęczycy

W odpowiedzi na zaproszenia Starosty Pana Wojciecha Zdziarskiego, uczestniczyliśmy w XXII Powiatowej Majówce Zdrowia w Łęczycy. Stowarzyszenie reprezentowały panie Anna Jędrzejewska Grabara i Ewelina Kotarska Sakiewa.

 • 25.05.2016r. – Złożenie wniosku o dotację w konkursie grantowym „Działaj Lokalnie 2016”

Złożony został wniosek w konkursie grantowym „Działaj Lokalnie 2016” do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM”.

 • 28.05.2016r. – Dzień Matki w Jankowie

Na zaproszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Jankowie uczestniczyłyśmy w spotkaniu z okazji Dnia Matki. Stowarzyszenie reprezentowały panie Wiesława Sakiewa, Jadwiga Jedlińska i Stanisława Białkowska.

 • 01.06.2016r. – Początek realizacji zadania publicznego „Z kulturą za pan brat Konarzew 2016r. c.d.”

Zgodnie z umową podpisaną z Gminą Piątek rozpoczynamy realizację zadania publicznego, będziemy przygotowywać się do imprezy „Powitanie Lata 2016”.

 • 06.06.2016r. – Telewizja Łódź w Konarzewie

W tym dniu TVP Łódź przyjechała do Konarzewa aby zrobić reportaż na Naszym Placu. A wszystko to za sprawą zgłoszenia imprezy plenerowej Powitanie Lata do kalendarza wydarzeń w województwie łódzkim „DZIEJE SIĘ W ŁÓDZKIEM”.

 • 08.06.2016r. – Podziękowania od Starosty Łęczyckiego

Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie otrzymało podziękowanie od Starosty Łęczyckiego za pomoc włożoną w zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy plenerowej „XXIII Powiatowa Majówka Zdrowia” oraz „Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych”. Podziękowania imienne otrzymały: prezes Teresa Sokół oraz członkinie Anna Grabara Jędrzejewska i Ewelina Kotarska Sakiewa.

 • 23.06.2016r. – Wywiad w telewizji TVP Łódź

Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie zadebiutowało w telewizji. Pokazano relację z naszego placu, krótki wywiad z prezes Teresą Sokół przed Powitaniem Lata. A wszystko to w programie „Dzieje się w łódzkiem”.

 • 26.06.2016r. – Powitanie Lata 2016

Powitanie Lata to już cykliczna impreza, która odbywa się w Konarzewie. W tym roku realizowana przez nasze stowarzyszenie  i współfinansowana przez Gminę Piątek w ramach zadania publicznego „Z kulturą za pan brat Konarzew 2016r. c.d.”. Naszym gościem był poseł RP, pan Marek Matuszewski.

 • Lipiec 2016r.

Lipiec jest miesiącem zaangażowania wolontariuszy w rozliczenie zadania publicznego z Gminą Piątek, przygotowaniem wycieczki do Kazimierza Dolnego, pracami związanymi z przygotowaniem blatu stołu do warcabów, czyli szachownicy oraz pracami porządkowymi przy kaplicy, która została wybudowana w Konarzewie.

 • 17.07.2016r. – Wycieczka do Kazimierza Dolnego

W wycieczce uczestniczyło 49 osób, zorganizowana została w ramach działalności odpłatnej.

 • 27.07.2016r. – Montaż stołu do warcabów

Grupa nieformalna zamontowała stół do warcabów i siedziska pod altaną. Pierwsi gracze rozpoczęli zmagania jeszcze tego samego dnia.

 • 14.08.2016r. – Poświęcenie Kaplicy p/w Św. Huberta w Konarzewie

Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie było współorganizatorem uroczystości.

 • 28.08.2016 – Dożynki Wojewódzkie w Piątku

Uczestniczyłyśmy w Wojewódzkich Dożynkach w Piątku. Nasze Stowarzyszenie wspólnie z innymi organizacjami reprezentowało Gminę Piątek. Zaprezentowaliśmy nasz dorobek podziękowań. Swoje prace wystawiły: Anna Jędrzejewska Grabara oraz Ewelina Kotarska Sakiewa.

 • 18.09.2016 – Podsumowanie Grant na lepszy start

Odbyło się podsumowanie projektu pt. „Coś dla Konarzewa” realizowanego wspólnie z grupą nieformalną „Chłopaki na start”. Zorganizowany został turniej gry w warcaby. Zwycięzcy otrzymali puchary. Spotkanie uświetniły występy Pana Krzysztofa Kaczmarka oraz Klaudii Barylskiej, a nasze dzieci pięknie recytowały wiersze.

 • 25.09.2016 – Spotkanie w Balkowie

Na zaproszenie Stowarzyszenia Razem dla Balkowa, nasza delegacja w składzie: Teresa Sokół, Wiesława Sakiewa i Sylwia Malinowska reprezentowały Stowarzyszenie na spotkaniu w Balkowie, którego tematem była profilaktyka raka piersi oraz udzielanie pierwszej pomocy.

 • 28.09.2016 – Spotkanie w Piątku 

Pani Barbara Garus wydała tomik poezji w ramach projektu Grant na lepszy start. Było to spotkanie podsumowujące. Stowarzyszenie reprezentowały: Teresa Sokół, Wiesława Sakiewa i Kazimiera Matusiak. Gratulujemy Pani Barbarze!

 • 01.10.2016 – Łęczycki Hubertus

Na zaproszenie Pana Starosty w Łęczycy nasze Stowarzyszenie reprezentowały panie: Anna Sakiewa i Ewelina Kotarska Sakiewa, która wystawiła swoje prace artystyczne.

 • 10.10.2016 – Rozliczenie projektu GRANT NA LEPSZY START

Grupa nieformalna „Chłopaki na start” złożyła rozliczony projekt „Coś dla Konarzewa” w POLCENTRUM w Strykowie. Dzięki projektowi przybyło na Naszym Placu miejsce, w którym można przyjemnie spędzić wolny czas.

 • 06.11.2016 – Msza święta ku czci Świętego Huberta w Konarzewie

Po uroczystym poświęceniu Kaplicy w Konarzewie, to drugie w tym roku święto w Konarzewie. Msza Święta ku czci Świętego Huberta została odprawiona w Kaplicy w Konarzewie. Licznie przybyli myśliwi, goście zaproszeni na czele z Wójtem Gminy Piątek, Panem Krzysztofem Lisieckim. Stowarzyszenie było współorganizatorem tej uroczystości.

 • 20.11.2016 – Wycieczka do Warszawy

Wycieczka została zorganizowana dla 30 osób. Skorzystaliśmy z darmowych biletów do Wilanowa i Łazienek. Naszym przewodnikiem był Pan Adam Chęć. Podziwiamy Pana Adama za ogromną wiedzę o Warszawie.

 • 23.11.2016r. – Plebiscyt Dziennika Łódzkiego na najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich

Co prawda jesteśmy stowarzyszeniem, ale wszystko zgodnie z regulaminem plebiscytu, zostajemy uczestnikiem i zaczynamy zbierać pierwsze głosy w powiecie łęczyckim.

 • 03.12.2016r. – Warsztaty z papierowej wikliny

Warsztaty poprowadziła pani Anna Grabara Jędrzejewska, na których uczestniczki nauczyły się robienia świątecznych choinek i ozdób z papierowej wikliny.

 •  12.12.2016r. – Zakończenie Plebiscytu na Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich

Po wielkich emocjach zakończyło się głosowanie. Nasze Stowarzyszenie zajęło II miejsce w powiecie łęczyckim z 3586 głosami. Bardzo wszystkim dziękujemy za oddane na nas głosy.

 • 16.12.2016r. – 10-lecie POLCENTRUM w Strykowie

W tym dniu nasza zaproszona delegacja uczestniczyła w uroczystym spotkaniu z okazji 10 rocznicy powstania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania POLCENTRUM w Strykowie.

 • 16.12.2016r. – Książka „Kulinarne podróże po Łódzkiem”

Dotarła do książka pt. „Kulinarne podróże po Łódzkiem”, która została wydana przez Dziennik Łódzki w partnerstwie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego. Książka jest przewodnikiem po województwie łódzkim czyli o jego mieszkańcach, miejscach i potrawach. Na stronie 40 znalazło się nasze Stowarzyszenie z przepisami „Faszerowany bażant pieczony z limonkami” i „Dzika kaczka pieczona”.

 • 16.12.2016r. – Artykuł w Naszym Tygodniku

„Razem dla dobra małej Ojczyzny” to artykuł o naszym stowarzyszeniu w Naszym Tygodniku.

 • 17.12.2016r. – Spotkanie Wigilijne

Odbyło się nasze ostatnie spotkanie w 2016r. Wigilia to coś szczególnego, przybyli zaproszeni goście: Wójt gminy Piątek pan Krzysztof Lisiecki, proboszcz parafii w Piątku ks. dziekan Stanisław Poniatowski, Przewodnicząca Rady Gminy Piątek pani Urszula Kacperska, Sekretarz gminy Piątek pani Renata Lepalczyk,  Dyrektor BS w Łęczycy o/d w Piątku pani Dorota Szczerbiak, Radny pan Paweł Budner oraz Sołtys pan Stanisław Garus. W miłej świątecznej atmosferze było składanie życzeń, kolędowanie oraz podsumowanie mijającego roku.

 • 22.12.2016r. – Stowarzyszenie w Dzienniku Łódzkim

Tego dnia Dziennik Łódzki zamieścił wszystkie organizacje, które zajęły miejsca na podium w poszczególnych powiatach w Plebiscycie na Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Wśród nich znalazło się Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie. To bardzo dobre zakończenie na podsumowanie naszych działań w 2016 roku.

Komentowanie jest wyłączone.