2019

 • 06.01.2019r. – Udział w Noworocznym Koncercie Kolęd

Na zaproszenie Stowarzyszenia Kobiet Geometrycznego Środka Polski i Towarzystwa Miłośników Piątku i Okolic udział wzięły: Teresa Sokół, Jadwiga Jedlińska, Kazimiera Matusiak.

 • 14.01.2019r. – Złożenie wniosku do Gminy Piątek na realizację zadania publicznego

Oferta złożona na zadanie publiczne „Podtrzymywanie upowszechniania tradycji narodowej , pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej”, tytuł zadania „Spotkanie w teatrze”.

 • 29.01.2019r. – Podpisanie umowy

Podpisanie umowy z Gminą Piątek na realizację zadania „Spotkanie w teatrze”

 • 27.02.2019r. – Złożenie pisma do Rady Gminy Piątek o udostępnienie powstającego Domu Ludowego
 • 28.02.2019r. – „Dzień Łasucha XIX regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej”.

 W tłusty czwartek, na zaproszenie Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Łęczyckiej uczestniczyłyśmy w imprezie „Dzień Łasucha XIX regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej”. Tematem tegorocznej imprezy było „Maryna Gotuj Pierogi”. Nasze Stowarzyszenie przygotowało trzy rodzaje pierogów: tradycyjne ze serem, z mięsem i nadziewane cebulką z przyprawami pieczone podawane z czerwonym barszczykiem. Był też sernik i faworki. Dziękujemy za zaproszenie organizatorom i naszym koleżankom – Bożence, Iwonce, Kazi i Jadzi za uczestnictwo.

 • 11.03.2019r. – Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Kobiet w Konarzewie
 • 22.03.2019r. – Warsztaty robienia kwiatów

Warsztaty poprowadziła Anna Jędrzejewska Grabara, powstały kwiaty do palmy wielkanocnej

 • 05.04.2019r. – Wyjazd do Teatru Powszechnego w Łodzi

Wyjazd zorganizowany w ramach realizacji zadania publicznego „Spotkanie w teatrze”, na przedstawienie pt. „Manewry weselne”

 • 12.04.2019r. – Sprzątanie Kaplicy Świętego Huberta

Naszą powinnością się już stało, że co roku robimy wiosenne porządki, w tym również w kaplicy oraz wokół niej.

 • 13.04.2019r. – Palma wielkanocna

W tym roku nasze panie „wyczarowały” wyjątkową palmę, jej wysokość to 9,5m.

 • 14.04.2019r. – Uczestnictwo we Mszy Świętej z naszą palmą

Nasza palma zajęła oczywiście I miejsce.

 • Maj 2019r.

Piszemy i składamy projekt do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania POLCENTRUM w Głownie w programie „Działaj Lokalnie” pt. „W harmonii z przyrodą”

 • 25.05.2019r. – XXVI Powiatowa Majówka Zdrowia w Łęczycy

Na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Łęczycy nasz udział w XXVI Powiatowej Majówce Zdrowia. Reprezentują nas panie: Ania Jędrzejewska Grabara i Iwonka Jedlińska.

 • 03.06.2019r. – 15 Dzień Nowalijki w Piątku

Uczestniczymy w imprezie gminnej „15 Dzień Nowalijki w Piątku”, wystawiamy przepyszne dania, które podbijają podniebienia smakoszy.

 • 18.06.2019r. – Ogłoszenie wyników programu DZIAŁAJ LOKALNIE

Nasz projekt jest na liście projektów, które dostaną dofinansowanie.

 • 07.07.2019r. – Wycieczka do Gołuchowa i Kalisza

Kolejna wycieczka za nami, tym razem to Gołuchów i Kalisz, kolejna porcja historii. Bardzo dziękujemy naszemu przewodnikowi, Panu Marcinowi Adasiak, który zachwycił nas ogromną wiedzą, Panu Adamowi – kierowcy autokaru oraz wszystkim uczestnikom wycieczki za wspólnie spędzony czas.

 • 28.07.2019r. – Nowa plandeka na mini-amfiteatrze

Mini-amfiteatr w Konarzewie powstał w ramach realizowanego Programu DZIAŁAJ LOKALNIE w 2014 roku. Wczoraj nasi wolontariusze zmienili na nim pokrycie dachowe, które zakupiliśmy z uzyskanych darowizn, większych i mniejszych kwot, cieszymy się z każdej otrzymanej, za które wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy. To dowód na to, że dbamy o nasze wspólne dobro. Przed nami kolejna edycja Programu DZIAŁAJ LOKALNIE.

 • 30.07.2019r. – Rezygnacja ze złożonego wniosku w LGD POLCENTRUM

Rezygnujemy i wycofujemy wniosek złożony do LGD pn. „Budowa placu zabaw w miejscowości Konarzew na działce nr. 347/1.

 • 04.08.2019r. – Podpisanie umowy z POLCENTRUM na realizację „W harmonii z przyrodą”

Umowa podpisana i czas na realizację, pierwsze spotkanie już za nami.

 • 13.08.2019r. – Nominacja naszego Stowarzyszenia w plebiscycie „Mistrzowie Agro 2019”

Z wielką przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie zostało nominowane do tytułu Koło Gospodyń Wiejskich Roku w plebiscycie MISTRZOWIE AGRO 2019. Dzisiaj otrzymałyśmy taką wiadomość od Redakcji Dziennika Łódzkiego.

 • 15.08.2019r. – I prelekcja i spotkanie integracyjne

15 sierpnia odbyła się prelekcja „Znaczenie ptaków w przyrodzie” w ramach projektu „W harmonii z przyrodą”. Prelekcję przygotował pan Dominik Szymański. Prezentacja została wyświetlona na zakupionym projektorze sfinansowanym przez ODL „POLCENTRUM. Po prelekcji spotkanie integracyjne przy ognisku.

 • 23.09.2019r. – Warsztaty robienia wieńca dożynkowego

Warsztaty „Wieniec dożynkowy” poprowadzone już kolejny raz przez członkinie stowarzyszenia są kolejnym doświadczeniem kultywowania tradycji.

 • 26.08.2019r. – Udział w gminnych i parafialnych Dożynkach

Jak co roku bierzemy udział w dożynkach. Nasz wieniec wyróżniony, po dożynkach wystawiony w Urzędzie Gminy Piątek.

 • 19.09.2019r. – Udział w szkoleniu „Profilaktyka zdrowotna w samorządzie”

Uczestniczyliśmy w szkoleniu „Profilaktyka zdrowotna w samorządzie”, na które zostaliśmy zaproszeni przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego a które odbyło się w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie. Prelegenci szkolenia to: dr Iwona Wieczorek – Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, Agnieszka Jóźwik – Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu oraz Fundacja Amazonki Łódź Centrum. Szkolenie bardzo dobrze zorganizowane. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

 • 21.09.2019r. – II prelekcja w programie DZIAŁAJ LOKALNIE

21 września w Mini-amfiteatrze w Konarzewie odbyła się kolejna prelekcja w ramach realizowanego projektu „W harmonii z przyrodą”. Tematem prelekcji było „Ptaki, które zimują”, którą poprowadził mgr leśnik Dominik Szymański.

 • 27.10.2019r. – 05.11.2019r. –  Malowanie rzeźb przy mini-amfiteatrze

Rzeźby stojące przy naszym mini-amfiteatrze zostały pomalowane przez Anię Jędrzejewską Grabara  i Zosię Jędrzejewską. Bardzo dziękujemy.

 • 06.11.2019r. – Instalowanie elementów ścieżki edukacyjnej

Montaż karmników i tablic przez wolontariuszy. W ten sposób powstała ścieżka przyrodniczo-edukacyjna. Karmniki są wszystkie piękne, każdy inny, jest ich 13. Dzieci i ich rodzice włożyli swój wkład w przygotowanie, dlatego też czekają na nich nagrody, które zostaną rozdane w najbliższą niedzielę,10 listopada, na podsumowaniu projektu. Spacerując można podziwiać, ale przede wszystkim poznać ptaki, które zimują, co jest dla nich przysmakiem i kiedy należy je dokarmiać.

 • 10.11.2019r. – Uroczyste podsumowanie projektu „W harmonii z przyrodą”

10 listopada odbyło się w Konarzewie podsumowanie projektu „W harmonii z przyrodą” w Programie DZIAŁAJ LOKALNIE, które rozpoczęło się Mszą Świętą w Kaplicy p/w Św. Huberta. Bardzo dziękujemy współorganizatorom: Koło Łowieckie „Czapla „, Gmina Piątek, na czele z Panem Wójtem oraz Proboszcz Parafii Piątek Ksiądz Dziekan Stanisław Poniatowski, Pani Barbarze Garus za napisanie wiersza, wolontariuszom, szczególnie Dominikowi Szymańskiemu, przybyłym gościom, sponsorom nagród w konkursie, dzieciom za wspaniałe karmniki, wszystkim Państwu, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Dzięki realizacji projektu, nasze miejsce wzbogaciło się o ścieżkę przyrodniczo edukacyjną, zakupiony został projektor oraz ekran, co umożliwiło prowadzenie wcześniejszych prelekcji, zakupione zostały dla dzieci nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.

 • 06.12.2019r. – Konferencja informacyjno-promocyjna pt. „Wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru LGD”

W konferencji uczestniczyli: Teresa Sokół, Wiesława Sakiewa, Dominik Szymański, Alojzy Sokół. Zaprezentowaliśmy film o naszym zrealizowanym projekcie „W harmonii z przyrodą”. Konferencja była zorganizowana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM” w dniu 6 grudnia 2019r. w Woli Cyrusowej. Link do filmu: https://youtu.be/7Wu-IdzECt4

Komentowanie jest wyłączone.